- Hotel naam
- Hotel Avifauna
- Adres
- Hoorn 65
- Postcode en plaats
- 2404HG Alphen Aan Den Rijn
- Locatie
- Open in Google Maps
Veelgestelde vragen - kamertypes & details
U kunt kiezen uit standaard kamers, comfort kamers, mindervaliden kamers, 3-persoons standaard kamers, 3-persoons comfort kamers, familiekamers, hummingsbird suite, flamingo suite en welness suite.
Per kamer verschilt de maximale bezetting: standaard kamers, comfort kamers, mindervaliden kamers en suites zijn geschikt voor 2 personen. De 3-persoons standaard en comfort kamers zijn geschikt voor 3 personen. Onze familie kamers zijn geschikt voor maximaal 5 personen.
Ja, wij kunnen extra bedden op de kamers plaatsen. Voor de mogelijkheden kunt u terecht bij onze hotelreceptie.
Ja, wij kunnen babybedjes op de kamers plaatsen. Voor de mogelijkheden kunt u terecht bij onze hotelreceptie.
De kosten voor een extra bed bedragen € 26,50 per bed per nacht.
De kosten voor een babybedje bedragen € 7,50 per bedje per nacht.
Ja, alle kamers zijn voorzien van airconditioning.
Ja, alle kamers hebben gratis WI-FI.
Niet alle kamers beschikken over een inloopdouche. Wanneer u dit wenst vragen wij u graag contact op te nemen met onze hotelreceptie, zij kijken graag met u mee naar de mogelijkheden.
Alleen onze mindervaliden kamers hebben geen bad.
Onze matrassen komen van het het bedrijf HotelBedding. Het type matras wat bij ons op de kamers ligt is 3-star Strauss.
Wij maken gebruik van pocketveringmatrassen.
- Onze mindervaliden kamers zijn rolstoeltoegankelijk. Deze kamer is van alle gemakken voorzien om heerlijk te genieten van uw verblijf.
De deurbreedte van onze mindervalide kamers is 90 cm.
Ja, beide mindervaliden kamers beschikken over beugels in de badkamer.
U kunt een mindervalide kamer eenvoudig reserveren via onze website, telefonisch of per e-mail. Na het reserveren ontvangt u direct een bevestiging.
Wij beschikken over een douchekruk, enkel staat deze niet standaard op de kamers. Wanneer u gebruik wenst te maken van de kruk willen wij u graag vragen om dit aan te geven tijdens het reserveren.
De drempelhoogte van de douche is 280 mm.
In de mindervalide kamers is er geen drempel.De drempelhoogte van de badkamer is 30 mm.
In de mindervalide kamers is er geen drempel.Nee, wij beschikken niet over hypoallergeen beddengoed.
Nee, wij beschikken niet over kamers met hypoallergene vloeren.
Nee, wij hebben geen hypoallergene kamers.
De volgende kamer types beschikken over een balkon:
Standaard kamer met balkon
Standaard kamer met balkon parkzijde
Comfort kamer double bed
Comfort double begane grond parkzijdeRoken op onze balkons is toegestaan, mits de balkondeuren gesloten blijven om overlast in de kamer te voorkomen.
Veelgestelde vragen - roomservice
Ja, ons hotel biedt roomservice aan voor gasten die graag in alle rust op hun kamer willen eten of drinken. U kunt via onze roomservice eenvoudig gerechten en dranken bestellen, die rechtstreeks op uw hotelkamer worden bezorgd.
Roomservice is beschikbaar van 11:00 tot 21:00 uur. Buiten deze tijden kan het aanbod beperkt zijn. De actuele openingstijden en het beschikbare menu vindt u via de QR-code op uw kamer.
- U kunt eenvoudig via uw mobiel de QR‑code op uw kamer scannen. Hiermee opent u direct het roomservice‑menu en kunt u uw bestelling online plaatsen. Lukt het scannen niet, dan helpt onze hotelreceptie u graag verder.
Op het menu kunt u onze gerechten vinden uit het à la carte restaurant.
Ja, er zijn extra kosten verbonden aan het bestellen van roomservice. Deze kosten zijn €12,50 per bestelling.
De prijzen zijn hetzelfde als op de menukaart in het à la carte restaurant.
Veelgestelde vragen - technologie & digitale services
Onze hotelkamers zijn uitgerust met technologische voorzieningen om uw verblijf zo comfortabel mogelijk te maken. U kunt genieten van gratis WiFi, een 43 inch tv en kluisjes met elektronische bediening.
Nee, het is niet mogelijk om TV-casting of streamingsdiensten te gebruiken.
- Ja, op onze tv's hebben wij een room directory, hierop worden onze faciliteiten weergegeven. Uiteraard staat onze hotelreceptie altijd voor u klaar om uw vragen te beantwoorden.
Veelgestelde vragen - kinderfaciliteiten en familiekamers
Onze familiekamers bieden plaats aan maximaal vijf personen en zijn verdeeld over twee verdiepingen. Op de bovenverdieping bevindt zich een slaapkamer met drie eenpersoonsbedden, evenals de badkamer. Beneden vindt u een tweepersoonsbed en een compact keukentje. Beide verdiepingen hebben een televisie.
U kunt een familiekamer eenvoudig reserveren via onze website, telefonisch of per e-mail.
Op onze familiekamers kunnen maximaal 5 personen.
Nee, onze familiekamers hebben geen stapelbedden.
Op de familiekamers hebben wij op de bovenverdieping een wandspel hangen.
Veelgestelde vragen - baby & kinderfaciliteiten
Ja, ons restaurant biedt speciale kindermaaltijden aan. Er is een kindermenu beschikbaar met gevarieerde opties voor kinderen.
Wist u dat u bij ieder kindermenu uw kind één stempel in het online Valk Kidspaspoort krijgt? Met zes stempels is het paspoort vol en mag het kind met een unieke code een leuk cadeautje uitkiezen in onze webshop. Meer informatie leest u hier. Kan uw kind niet wachten tot de spaarkaart vol is? Lever de ingekleurde placemat in bij de receptie en uw kind ontvang meteen al een leuk presentje.Ja, er zijn kinderstoelen beschikbaar in het restaurant zodat uw kinderen veilig en comfortabel kunnen zitten tijdens de maaltijd.
Ja, bij de bereiding van kindermaaltijden wordt rekening gehouden met allergenen. U kunt bij reservering of bij het restaurant aangeven of er speciale voedingswensen of allergieën zijn.
Ja, bij de hotelreceptie en in de restaurants kunnen kindermaaltijden worden opgewarmd.
In het à la carte restaurant hebben wij een speelhoekje. Wenst u een gezellig spelletje te spelen dan kan dit in onze hotelbar, daar hebben wij gezelschapsspelletjes liggen.
Ja, bij ons à la carte restaurant hebben wij een speeltoestel staan. Tevens beschikt het vogelpark over een hele grote buitenspeeltuin. Deze kunt u uw gehele verblijf bezoeken.
Veelgestelde vragen over huisdieren
Huisdieren zijn toegestaan in het hotel, op de rondvaartboot en in het à la carte restaurant. Huisdieren zijn niet toegestaan in het vogelpark of parkrestaurant Casa Havana.
Ja, voor huisdieren geldt een toeslag van € 15,00 per huisdier per nacht.
Huisdieren zijn toegestaan op twee kamers in ons hotel. Voor het verblijf van huisdieren berekenen wij een toeslag van € 15,00 per huisdier per nacht. In het à la carte restaurant en op de rondvaartboot dienen de huisdieren onder de tafel plaats te nemen.
Huisdieren dienen aangegeven te worden bij het maken van een reservering.
Ja, hulphonden zijn overal toegestaan ook in het vogelpark en parkrestaurant Casa Havana.